Ахмет Зогу – видео

Opinion - Emision per Ahmet Zogun 1 (13 maj 2004)

Nje emision nga Blendi Fevziu Disa pamje bardhë e zi dhe disa kronika kanë rikthyer në vëmendje një personazh disi të panjohur ...

Vetmia - Episodi 4 / Mbret i zënë mat

Ahmet Zogu dhe pushtimi italian. Si mbeti mbreti në grackën diplomatike që njëherazi e kishte përkrahur dhe refuzuar. E vërteta ...

Ahmet Zogu, fjalim i rrallë me zërin origjinal.

Fjalimi i rrallë i Ahmet Zogut me zërin e tij të rregjistruar.

Opinion - Mbreti Zog, pro dhe kundra! (27 nëntor 2013)

Facebook: https://www.facebook.com/tvklan Emision LIVE nga Blendi Fevziu ne KLANHD & TVKLAN.

Biografia e Ahmet Zogut "Mbretit te Shqiptareve" !

Ju ftoj te beni Like dhe Share ! Abonohuni falas ne kanalin tone duke klikuar Subscribe dhe ! Nuk lejohet vjedhja dhe ringarkimi ...

Opinion - Leka Zogu! (7 dhjetor 2011)

Facebook: https://www.facebook.com/tvklan Emision LIVE nga Blendi Fevziu ne KLANHD & TVKLAN.

7 Prill 1939:Italia fashiste pushton Shqipërinë, Ahmet Zogu braktis shqiptarët në mëshirë të fatit

7 Prill 1939: Italia fashiste pushton Shqipërinë, Ahmet Zogu braktis shqiptarët në mëshirë të fatit.

Ekskluzive / Shërbimi sekret i Zogut, emrat e spiunëve grekë e jugosllavë | ABC Story

Në fund të vitit 1921, i ardhur për herë të dytë në krye të Ministrisë së Brendshme, Ahmet Zogu nisi të vinte në jetë një dëshirë të ...

Lufta II, si e sabotuan greket rikthimin e Zogut ne pushtet | ABC Story

Pas sulmit e pushtimit italian, të 7 prillit 1939, Mbreti Zog, u largua nga Shqipëria me rrugë tokësore, duke përshkuar mes përmes ...

Opinion - Emision per Ahmet Zogun 3 (27 maj 2004)

Nje emision nga Blendi Fevziu Dosier- Mbreti Ahmet Zogu ishte një ndër njerëzit më të rëndësishëm të historisë së Shqipërisë së ...

Ahmet Zogu, Presidenti që u bë mbret I ftuar Blendi Fevziu

http://www.starplus-tv.com SOUNDTRACK COPYRIGHT: Agnus Dei - David Hill Sound recording.

Mbreti Ahmet Zogu, me shtatore në Tiranë

Ish-mbreti i Shqipërisë, Ahmet Zogu, u nderua sot nga autoritetet e Tiranës me një shtatore pranë qendrës së kryeqytetit.

3 minuta histori: Fan Noli, Ahmet Zogu dhe qeveria në mërgim “E Diell”, 7 Qershor 2020

E diell, programi argëtues, informues dhe edukativ i së dielës! Ky program integron në përmbajtjen e tij çdo moshë duke i dhënë ...

Insert 2 Ahmet Zogu Biografie at "Duel"

Insert 2 Ahmet Zogu Biografie at "Duel"

Nr. 1. “I dërguari i Enverit te Zogu në Mërgim” Pjesa . 1

Isuf Mullai u mirpërgatit dhe miristruktua për tre vite nga zbuluesit më të mirë të viteve '50. Pas kësaj filloi zbatimi i legjendës së ...

Случайные видео:

© 2020 | Главная | Обратная связь